Trpaslíci (Dwarves)  

Třídy charakteru

Mrtvý rytíř (Death Kinght), Lovec (Hunter), Svatý rytíř (Paladin), Kněz (Priest), Zloduch (Rogue), Válečník (Warrior)

Hlavní jazyk

Trpasličí, Obvyklý

Počáteční lokace

Coldridge Valley, Dun Morogh

Vůdce rasy

Král Magni Bronzebeard

Hlavní město

Ironforge, Dun Morogh

Jízda rasy

Beran (Ram)


Trpaslíci z Ironforge jsou starobylou rasou robustních moudrých bytostí, kteří obývají vrcholky hor Khaz Modan. Trpaslíci byli vždy rychlými spojenci lidí. Velmi je těší vyprávět příběhy o bitvách.


Profil


Po nespočet generací klidní Trpaslíci z Ironforge těží poklady z hlubin Země. V bezpečí jejich nedobytné pevnosti v horách Ironforge, Trpaslíci málo kdy vylézali do studených vrcholků Dun Morogh. Přesto, když Orkové napadli Azeroth aby si podrobili lidskou, elfskou a trpasličí zemi, nabídli své služby Alianci. Houževnatí a důmyslní trpaslíci prokázali, že jsou páteří Aliančních jednotek a pomáhali získat vítězství za vítězstvím.


Nedávno Trpaslíci odkryli skupinu ruin která skrývá tajemství o jejich ztracených tradicích. Hnán touhou po odhalení pravého původu svých lidí, Král Magni Bronzebeard nařídil aby Trpaslíci přesunuli svou techniku z dolů k vykopávkám. Magni pomohl vytvořit známý Průzkumnický cech z Ironforge (Explorer's Guild of Ironforge), jehož úkolem je odhalovat tajemství starodávného světa a zjišťovat pravdu o legendami opředené Trpasličí existenci.

Základní část Vznešené aliance, drsné trpasličí armády, byly povolány do bitvy s krvelačnou Hordou na vzdálená bitevní pole. V těchto pohnutých časech, obrana horského království padá na statečné trpaslíky jako jsi ty. Duše trpasličích králů na tebe dávají pozor a veliké hory ti dávají sílu. Budoucnost tvých lidí je ve tvých rukách.


Archeologie a výzkum


V důsledku nedávných objevů, které odkrývají útržky historie Trpaslíků, podstoupili pozoruhodnou proměnu. Objevy potvrzují, že Trpaslíci byli na počátku světa stvořeni z kamene bájnými Titány. Nyní cítí, že je jejich osudem, pátrat ve světě po své minulosti a znovu objevit skryté odkazy Titánů.

Trpaslíci vyslali své archeologické týmy do všech koutů světa v naději, že objeví něco co vnese nové světlo do jejich tajemné minulosti. Tyto cesty vedly k tomu, že trpasličí vykopávky jsou všude po světě, některé z nic slouží jako základny a některé jako lovná půda pro nepřátele trpasličí rasy.

Trpaslíci byli statnými spojenci lidí v průběhu druhé války, sjednocující Alianci Lordaeronu poté co byl jejich domov v Khaz Modan napaden.. Skryti hluboko ve městě - pevnosti Ironforge zvládli Trpaslíci odolat oběma vpádům Hordy. Je to klidná, dlouho žijící a pečlivá rasa a děti jsou pro ně vzácným požehnáním. Trpaslíků v Ironforge je pouhých 60.000.

Jejich tendence prozkoumávat je obdivuhodná. Jestliže přes dvě třetiny přeživších lidí žije ve Stormwindu, méně než třetina Trpaslíků je v Ironforge. Ve skutečnosti je dvakrát více Trpaslíků, v Trpasličí části Stormwindu než v Ironforge samotné. Nyní je Ironforge také domovem Skřítků kteří unikli ze svého zničeného města Gnomereganu.


Počáteční atributy


 

Základ

Lovec

Hunter

Svatý rytíř

Paladin

Kněz

Priest

Zloduch

Rogue

Válečník

Warior

Síla

Strength

22

22

24

22

23

25

Hbitost

Agility

16

19

16

16

19

16

Výdrž

Stamina

23

24

25

23

24

25

Intelekt

Intellect

19

19

19

21

19

19

Živost

Spirit

19

20

20

22

19

19


Zvláštní schopnosti


Kamenná podoba (Stoneform) - aktivní - obnovení 3 min

 

Odstraní Bleed, Poison a Disease effect. Zbroj se zvýší o 10%. Trvá 8 vteřin.

 

Specializace na střelné zbraně (Gun Specialization) - pasivní

 

Šance na kritický zásah střelnou zbraní se zvyšuje o 1%.

 

Odolnost vůči chladu (Frost Resistance) - pasivní

 

Snižuje šanci na zásah Mrazivým kouzlem o 2%.

 

Hledání pokladů (Find Treasure) - aktivní

 

Po aktivaci zobrazí na mini mapě truhličky s pokladem. Trvá dokud není zrušeno.

 

Specializace na palice (Mace Specialization) - pasivní

 

Znalost jedno ručních palic (one-handed maces) a dvdvou ručních palic (two-handed maces) je zvýšená o 5.

 


Důvody pro zvláštní schopnosti


Trpaslíci se mohou vrátit ke svým hliněným kořenů a na chvíli částečně zkornatět, mezi laiky je tato schopnost známá jako Kamenná podoba. Tato schopnost nejen zvyšuje odolnost proti zranění, ale také umí zatáhnout otevřené rány, takže se do nic nedostane jed ani infekce. Kamenná podoba zachránila už mnoho trpasličích životů.

Vojáci z Ironforge jsou často naverbování dělníci pracující buď v důlním průmyslu, kovářství nebo jako lovci. Z tohoto důvodu mají specializaci na palice a na střelné zbraně. Jsou také zdatní při práci s kladivem a střelným prachem.

Trpaslíci jsou přirozeně přizpůsobeni studenému podnebí, vypovídá o tom jejich podsaditá postava a husté vlasy. Zkušení kouzelníci zpozorovali, že trpaslíci mají mírnou odolnost vůči Mrazivým kouzlům.

Od založení Průzkumnického cechu (Explorers League) vzrostli zájem trpaslíků o dobrodružství. Buď za účelem více osvětlit historii světa nebo prostě za účelem nalézt poklad. Mnoho trpaslíků opustilo své domovy, připraveni vydat se za svým pokladem.


 
<<  Čer 19  >>
 P  U  S  C  P  S  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

IP serveru:
109.123.220.25

Verze:
3.3.5.12340 WoTLK
Max. Uptime:
38d 3h 22m
Rates:
XP          3x
Ostatní   1x - 5x

Novinka

AKCE: Všichni hráči mají až do odvolání VIP účet, takže využívejte OFF-line GM pro usnadnění hry!!! Hlasujte v anketě! - Viz níže...

Validator XHTML & CSS | Copyright © 2009 by DreamServer
WoW server na Trinity emulátoru