Guildy

 Guilda je skupina hráčů. Být v guildě u WoW znamená spoustu výhod. Výhody guildy mohou být věci zadarmo z guild banky, peníze z guild banky, hodně lidí s profesemi, kteří jsou ochotni pomoct (gemy, enchanty...). A asi jako nejdůležitější věc - v guildách je spoustu lidí, s kterými můžete chodit různé dungeony, raidy, PvP a vše co vás napadne. Čím lepší a schopnější hráči v guildě jsou, tím guilda může "pokořovat" těžší raidy a získávat tak lepší equip. A  "dobývat" si tak reputaci  u ostatních hráčů. Je důležité, aby se guilda chovala jako celek a ne jako jednotlivec, dále je nesmírně důležité mít v guildě schopné vedení, které umí řešit případné problémy. Být v guildě vám může mnohonásobně zpříjemnit čas, který strávíte hraním WoW. Nyní pár informací o základních věcech ohledně guildy.

 Je důležité vědět, že v guildě je mnoho aspektů, díky nímž, může ta guilda být "dokonalá". Jsou zde spousty věcí, které to ovliňují. Atmosféra v guildě, zaměření lidí v guildě (PvP, PvE), ochota pomáhat, guild banka, guild tabard, schopnost vedení a mnohé další věci. Nyní si probereme pár věcí  o guildě.

Vytvoření guildy

 Guild master NPC je v každém městě, od něj si lze koupit "Guild Charter" za 10 stříbrných. Tento Guild Charter v inventáři vypadá jako dopis, a po jeho otevření můžete změnit jméno guildy (POZOR - po vytvoření guildy už nejde změnit jméno!), dále potřebujete dalších 9 hráčů, který vám tento dopis podepíší. Jméno guildy nesmí odporovat pravidlům DreamServru. Po pravém pravém kliku na guild charter vám vyjede tabulka kde jde vidět, jak se guilda bude jmenovat a kolik lidí už podepsalo vznik guildy. Jak podpis získám ? Celkem jednoduše, pravým tlačítkem kliknu na dopis, poté si vyberu nějakého hráče, zacíluji si ho a kliknu na Request Signature (Dole vlevo). Až získám takto 9 podpisů tak můžu vesele jít k NPC guild masterovi a odevzdat mu tento dopis a tím vytvoříte guildu. Pokud by guilda měla být dobrá tak to vyžaduje hodně trpělivosti, obětavosti a času od guild leadra - proto by si měl každý rozhodnout, než nějakou guildu založí, zda-li to pro něj není jen zbytečná ztráta času a peněz. Hned po vytvoření guildy je důležité vytvořit guild tabard.

Guild tabard

 Tabard se nosí jako tunika - přes brnění, takže je na něj dobře vidět. Každá guilda si může vytvořit svůj vlastní tabard. Stačí, aby guild leader zaplatil 10 zlatých a poté si u NPC (u kterého si také jde vytvořit guildu) udělal tabard podle svého gusta. Toto NPC je v každém hlavním městě. Pozor - jakmile je jednou zvolen vzhled tabardu, tak další změna vzhledu stojí zase 10 zlatých. Každý člen guildy si může guild tabard koupit za jeden zlatý u NPC, který stojí hnedka vedle NPC Guild Mastera.

Guild banka

 Každá guilda může mít svojí banku. Do banky se dostanu tak, že půjdu do banky v kterémkoli hlavním městě a kliknu na guild vault, jenž se nachází blízko normální bankéřů.
Guild banka slouží jako úschovna věcí pro guildu, úschovna peněz (jsem-li v guildě mohu opravovat svoje věci na účet guildy).Guild místě v bance se říká bank tab. U každého "bank tabu" jde omezit kolik lidí se k tomu dostane díky propracovanému systému hodností, také guild leader může omezit kolik si jednotlivý hráči mohou denně vzít peněz a také kolik věcí. Bohužel za nakoupení nového místa na věci se musí platit. Maximálně jich lze koupit 6 do každého se vejde 98 věcí. Ceny jednotlivých "bank tabů" - za první to je 100 zlatých, pak 250, 500, 1000, 2500, 5000. To je dohromady 9350 zlatých a 588 místa pro věci. Každá guilda si ručí za svoje věci v bance, je pouze chybou guild leadra dal-li až moc velké pravomoci nepovolaným osobám! Napravo je guild vault ve Stormwindu a pod ním je guild Orgrimmaru.

Ranky nebo-li hodnosti

 Hned po vytvoření guildy existuje 5 hodností. Guild leader může ale počet hodností zvednout až na 10, jak si je pojmenuje a jaká jim přiřadí práva je na něm. Pouze jeden chrakter může být guild leader !! Práva, která guild leader může u jednotlivých hodností nastavit jsou :

Degradovat/povýšit některého člena (lze použít pouze na hráče s menší hodností).

Pozvání/vykopnutí hráče z guildy

Možnost vidět/mluvit v guild chatu a také v officer(vedoucím) chatu

Editovat zprávu dne, informace o guildě. Zpráva dne = když se přihlásí jakýkoli člen guildy tak se mu tato zpráva zobrazí v poli pro text - například v 19:00 se jde Black Temple. Informace o guildě, tady bývá takové to základní info o guildě - Vítejte v guildě xxx, naše pravidla jsou...


Přidávání, odebírání, editování guild banky. Tady je důležité nastavit toto moudře, už se mnohokrát stalo, že někdo díky vysokým pravomocím vzal nejcennější věci z guild banky a následně odešel.


Editovat "Note" a dívat se/editovat "officer note" Vjedu-li do okenka s guildou, tak u členů guildy mohu vidět "note", toto slouží jako krátký popisek hráče, obvykle se používá pro to, co má ten daný člověk za profese. Officer Note je něco podobného, jen to nemusí vidět úplně každý.

Guild chat

 Nudíte se ? Ano ? Tak jděte na guild chat, čím větší guilda, tím více zábavy si můžete užít když chatujete s dalšímy hráči. Guild chat také slouží jako chat pro domluvu na raidy, guild akce, schánění různých recepisů, gemů, enchantů nebo jenom na pokec :-). Samozřejmě existují chvilky, kdy si nechceme číst guild chat, proto existuje možnost si ho vypnout. Chceme-li do něj psát stačí napsat /g a pak můžete už rovnou psát.

Officer chat

 Tento chat je spíše pro vedení, když se chce o něčem bavit, ale nechce aby o tom každý v guildě věděl. Po napsání /o můžete psát do officer chatu (Samozřejmě pokud k tomu máte pravomoc).

Typy guild

 Guildy by se dali teoreticky  rozdělit na 4 typy, podle toho jak jsou zaměřené.

PvE Guilda - Cílem této guildy je pokořování těch nejtěžších instancí, pokud máte rádi výzvy a baví vás týmová hra, PvE guilda je pro vás jasnou volbou. V této guildě obvykle bývají postavy s nejvyšším možným levlem co jde.

PvP guilda - Tato guilda je zaměřená na boj hráč versus hráč. Chodí spolu do Arén,  Battlegroundů a občas se podnikne i nějaká ta hromadné akce vůči hlavním městům opoziční frakce. V této guildě se snadno hledají hráči do aréna týmu. Takže pokud vás baví PvP, tato guilda je pro vás jasnou volbou.

Guilda - Toto je obyčejná guilda, je výrazná tím, že má hodně členů a těm na nejmenších levlech pomáhá dělat jejich první krůčky po Azerothu. Pokud nemáte nějaké silné kamarády, kteří by vám pomohli s dungama a tak, je toto správná volba. V této guildě se pořád něco děje, od malých věcí (pomáhání s levlením) až po velké raidy.

Guilda "kamarádů" - Toto je poslední typ guildy. Tento typ guildy je převážně složen z hráčů, kteří se znají osobně. Tyto guildy mají nejlepší atmosféru a také je v nich největší ochota pomáhat. Pokud se časem rozrostou, tak jim to trochu vezme na kouzlu, ale stále je to  skvělá volba.

 

TeamSpeak/ Ventrilo

 Tyto programy obvykle slouží k domlouvání na raidy, bavení se s ostaními členy a podobně. Tady se lidé domlouvají hlasovou komunikací tzn. - lidé se mohou přihlásit do určité místnosti a bavit se se sebou pomocí mikrofonu. Záleží pouze na guildě jak se rozhodnou jakým způsobem budou spolu komnkovat.

Příkazy :

/g "zpráva"- pošle zprávu na guild chat 
/o "zpráva"- pošle zprávu na Officir chat 
/gquit - odchod z guildy
/ginvite "hráč" - pozve určitého hráče do guildy
/gremove "hráč" - vykopne určitého hráče z guildy
/gdisband - úplně zruší guildu (lze použít pouze tehdy, jste-li poslední člen guildy)

Jakých guild se mám vyvarovat, hledám-li novou guildu ?
Pokud možno, tak je nejlepší jít do guildy, které už je rozjetá, má dostatek aktivních členů a má dobré jméno mezi ostatními guildami.

Musím si kupovat více guild tabardů ?
Ne, stačí jeden. Při přestupu do další guildy se tabard automaticky změní.

Jak poznám, že je někdo v guildě ?
Pod jménem je v hranatých závorkách jméno guildy, pokud dotyčný pod jménem nic nemá, v guildě není.

Stojí mě něco opustit guildu ?
Ne, opuštěním guildy nic neztratíte, žádné sankce se neplatí.

 
<<  Zář 21  >>
 P  U  S  C  P  S  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

IP serveru:
109.123.220.25

Verze:
3.3.5.12340 WoTLK
Max. Uptime:
38d 3h 22m
Rates:
XP          3x
Ostatní   1x - 5x

Novinka

AKCE: Všichni hráči mají až do odvolání VIP účet, takže využívejte OFF-line GM pro usnadnění hry!!! Hlasujte v anketě! - Viz níže...

Validator XHTML & CSS | Copyright © 2009 by DreamServer
WoW server na Trinity emulátoru