Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?

Pár informací pro snadnější dung / raid.
(1 shlédnutí) (1) host
DolůStránka: 1
Téma: Pár informací pro snadnější dung / raid.
#703
Pár informací pro snadnější dung / raid. Před 11 rok, 1 měsíc Karma: 15
Zdar lidi, za posledních pár akcí mi nemohlo uniknout často nesplnitelné "očekávání", proto bych rád udělal cosi jako how-to.
Rád uvidím reakce, nápady, připomínky a rady které tohle vlákno trochu vylepší ( postupně to budu přidávat a promazávat ).

Základy dungování a raid akcí:

Jsou 3 nejdůležitější věci co jsou potřeba

1 - znát svůj charakter
2 - znát svoje místo ve skupině
3 - znát místo kde jsem

Vypadá to jednoduše, teď ta "horší" část.

1 -
Je důležité znát kouzla, schopnosti, možnosti své rasy a povolání. Vyzkoušet a naučit se všechno používat ve správném pořadí a dobrým načasováním není legrace, popravdě mág kuchající potvoru mečem a warrior snažící se zdálky kouzlit ... je katastrofa.
Projděte si stránky na webu
www.wowhead.com/
elitistjerks.com/
www.tankspot.com/
shadowpanther.net/
atd. atd. atd. je toho opravdu hodně, a stále je ještě možnost mrknout na video-návody na www.youtube.com/
Na základě informací které si vyhledáte, přečtete, otestuje a uvidíte u ostatních se pak stačí už jen rozhodnout jak si pro svůj charakter nastavit talenty, seženu equip, otestuju a doladím svoji hru ( trénovací panáci ve městech, potvory venku, duely, atd. ).

2 -
Základní rozdělení jsou 3, když znáte svůj charakter ( bod č. 1 ) bude hračkou se v nich najít a zařídit se podle toho.
TANK -
Tank nerozdává zranění ani neléčí. Jedinou jeho povinností je udržet aggro ( zájem potvor ). Jako tank může podle situace posloužit skoro každý charakter, většinou je to ale někdo kdo má největší schopnost parry, dodge, block nebo jen proste největší armor.
Aggro potvor a bossu je nejnebezpečnější na začátku boje ( snadno se může stát že někdo ze skupiny přeaggruje a na problém je zaděláno ), tomu se zabrání dodržením několika podmínek.
- nejjednodušší je se do začátku boje vůbec neplést a počkat až se tank "rozehřeje"
- první spatření ( ten koho potvora spatří jako první dostává aggro "navíc" )
- první zranění ( ten kdo první zraní potvoru dostává taky určitý "bonus" )
- postupující zranění ( kouzla s postupným efektem jako warlockovská prokletí dávají hodně aggra )
- plošná kouzla ( kouzlo které ubližuje i ostatním potvorám okolo taky přidává hodně na aggro )
nejlepší je se v začátku boje tomu všemu vyhnout a hodně tak usnadnit práci tanka a naprosto zbytečně neohrožovat skupinu
HEALER -
tak jako tank musí udržet aggro, smysl healera ( léčitele ) je udržet všechny při životě. I u něj ale platí několik pravidel.
Koho léčit
- tank ( je VŽDY na prvním místě, když zemře většinou pak zemřou i všichni ostatní )
- healer ( je potřeba nezapomenout na sebe, když nebude kdo by léčil tanka je to k ničemu )
- ostatní ( je to smutné ale tank a healer jsou hlavní při léčení, ostatní se prostě musí ressnout a utíkat zpět jak jen rychle je to možné )
Tím že nejdůležitější je tank, pak healer a nakonec astatní ale neznamená že ostatní nebude nikdo healovat!!! jedná se jen o krizové situace kdy je tank nebo healer před umřenim ( a to se klidně může stát ) jinak nic neomlouvá nepozornost healera že mu chcípá skupinka.
Healer bez many = wipe ( smrt všech ), takže je potřeba myslet a manu si rozložit na celý boj a neplácat ji hned na začátku.
DPS -
Nejpočetnější část skupiny, starají se aby každý nepřítel umřel dřív než zabije tanka, nebo healerum dojde mana.
Když poznáte svůj charakter ( bod č.1 ) ostatní pro vás už bude hračkou. Je několik zásad které je potřeba ale nutně dodržovat.
- nepreaggruj ( přetahnout tankovy potvory je hraní ruské rulety takže do začátku boje velice opatrně a nejlepší je aggro sledovat třeba pomocí oddonu Omen, a máte klid a přehled )
- healer ( NIKDO nesmí "obtěžovat" healera, jakákoliv potvora co po něm pude musí OKAMŽITĚ zemřít jinak může zabít healera a umřou všichni )
- heal ( jste postradatelní takže na to myslete, jakékoliv vaše zranění "zbytečné a navíc" stojí healera manu a čas vás healnout a nedejbože že je v ohrožení života tank, nikdo vás healovat nebude a cestou z krchova se pekně proběhnete, navíc po tu dobu budete chybet ve skupině takže makejte ať kvůli vám nechcípnou i ostatní )

3 -
Když splníte body 1 a 2, máte už skoro "pohodu a klid" protože vaší skupinku už ohrozí jen máloco, a ten zbytek se už sám "poddá časem".
Aby jste ale naprosto zbytečně ne-wipovali je dobré se podívat KAM že to vlastně se skupinkou jdeme, nebudu kopírovat stránky znova tak klidně mrkněte na bod č.1, případně rozklepněte sekci "Stav Instancí" vlevo na stránkách a na dung / raid se podívejte tam ( návody momentálně nekompletní !!! ).
Tím že se podíváte kam jdete, a koho tam potkáte se můžete připravit nejenom na to co vám může padnout za equip, ale můžete se hlavně dozvědět taktiku na bosse což vás může zachránit od wipu.
U bossu je dobré podívat se na taktiku skutečně předem ( například Loken v Halls of Lightning, pokud se rozestavíte normálně = wipe, když si přečtete taktiku, zjistíte že musí stát všichni u něho aby je "lightning nova" neusmažila ).
Není toho tolik a po několika návštěvách už vás stejně nic nepřekvapí, napoprvé vám to ale ušetří hodně nervů a zklamání.
KINGPIN (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 184
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž www.dreamserver.cz kingpin@jabber.dreamserver.cz Místo: Tábor
"Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie."
Arthur Charles Clarke

I pád na držku je pohyb vpřed.
Když u toho zrovna nesedim, .... tak jsem si k tomu stoupnul.
Administrátor zakázal veřejnosti možnost psaní příspěvků.
 
NahoruStránka: 1
Moderátoři: Morrigan, Rebecca, Drizzt
<<  ŘíJ 21  >>
 P  U  S  C  P  S  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

IP serveru:
109.123.220.25

Verze:
3.3.5.12340 WoTLK
Max. Uptime:
38d 3h 22m
Rates:
XP          3x
Ostatní   1x - 5x

Novinka

AKCE: Všichni hráči mají až do odvolání VIP účet, takže využívejte OFF-line GM pro usnadnění hry!!! Hlasujte v anketě! - Viz níže...

Validator XHTML & CSS | Copyright © 2009 by DreamServer
WoW server na Trinity emulátoru